Seznam Index Checker

Aplikácia Seznam Index Checker skrz prepojenie so Seznam Reportérom kontroluje, či sú vaše URL adresy vo feede správne zaindexované. Naviac vie povedať, koľko adries v Seznam indexe je a koľko ich chýba a aplikácia sama zašle požiadavkom na indexáciu tam, kde je potreba.
Seznam Index Checker je pomocou API napojený na Seznam Webmaster, vďaka čomu uvidíte aj dáta, ktoré v samotnom Reportéri nenájdete.

Prečo Seznam Index Checker používať

  • Pracuje samostatne a šetrí vám čas.
  • Zvýši šance na vyhľadávanie vašej stránky.
  • Upozorní na chyby na webe.
Aplikácia spolupracuje so službou Seznam Webmaster a po úvodnom prepojení tejto služby s aplikáciou v Mergade bude Seznam Index Checker monitorovať stav indexu, teda koľko stránok vyhľadávač Seznam indexuje. Toto samozrejme zahŕňa aj produkty z feedu.
Keď aplikácia zistí, že Seznam nevie o všetkých stránkach, tak mu ich pošle (cez zoznamacké API) k prednostnej indexácii. Vďaka tomu sa Seznam dozvie o nových stránkach webu veľmi skoro a obecne sa zvýši zaindexovanosť vašich produktov.
Pre fungovanie aplikácie je nutné sa najskôr zaregistrovať do služby Seznam Reportér, po registrácii a overení webu skopírujete váš API kľúč do aplikácie v Mergade.
Aplikácia stojí mesačne 7 Eur, prvých 10 dní je na skúšku zdarma.

Našli ste chybné, či presmerované URL? Neľakajte sa

Stalo sa vám, že niektoré URL Seznam Index Checker vyhodnotil ako chybné, alebo s presmerovaním?
Pravdepodobne to znamená, že e-shop pri indexácii vrátil chybu (možný napr. výpadok databáze), alebo vôbec neodpovedal server a čas na odpoveď vypršal. Preto nie je dôvod k obavám, že by URL boli naozaj chybné.
Adresa s presmerovaním znamená, že na danej adrese produkt nie je a je presmerovaný inam. Vyhľadávače ukazujú najmä adresy, ktoré vedú rovno na stránku. Adresy, kde produkt chýba (najčastejšie po premenovaní produktu), preto nie sú odosielané k indexácii. Ani tu sa nie je čoho báť – zákazník presmerovanie nezaznamená.